ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ЦЕ НЕПРИПУСТИМЕ ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ

Жертвою може стати кожен – дорослий, підліток та дитина.

Жертвами торгівлі людьми можуть стати чоловіки, жінки, діти, – з метою примусової праці, сексуальної експлуатації, жебрацтва.

Більшість постраждалих осіб, , зазнали трудової експлуатації. Основними галузями цієї експлуатації було будівництво, виробництво та сільське господарство. Ще однією формою експлуатації є жебрацтво,– коли люди випрошують гроші на вулицях, а потім передають «зароблене» своїм кураторам і отримують відсоток.

Почастішали, випадки незаконного вилучення людських органів. Також фахівці, які займаються протидією торгівлі людьми, говорять про новий вид експлуатації – торгівлю людьми з метою використання у перевезенні наркотичних речовин.

Від цього ніхто не застрахований – незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. У роки воєнного конфлікту і економічної кризи ризики постраждати від торгівлі людьми збільшуються.

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про  правила безпеки:

Не вірте рекламі фірми, яка не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

-туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу-бізнесу;
-оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті;

-незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.

Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом.
Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.

Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в Державному центрі зайнятості, Міністерства праці та соціальної політики України.

Майте на увазі:

  • Термін перебування у іноземній країні зазначено у візі.
  • Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.

При працевлаштуванні за кордоном або під час подорожей:

– не довіряйте свої документи нікому, крім уповноважених посадових осіб (представників прикордонних служб, поліції і т.п.).

– ні в якому разі не залишайте свій паспорт в якості застави і не віддавайте його роботодавцям «для реєстрації» або з інших причин;

– зареєструйтеся в українському посольстві або консульстві в країні, якщо ви плануєте залишатися там довше трьох місяців;

– зберігайте копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт, національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення і т.п.) у безпечному місці окремо від оригіналів;

– підтримуйте постійний контакт з родичами і близькими, повідомляйте їм про зміну місця роботи або проживання.

Якщо Ви опинилися в складних життєвих обставинах, звертайтеся до Шепетівського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, за адресою: вул. Островського, 4, каб. №1,2,3; тел. 4-16-23, моб. тел. 0980479133.