Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генасамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією людей у сексуальному бізнесі. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.
Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.
За даними ООН, сьогодні у світі близько 40,3 млн людей є жертвами сучасних форм рабства, включаючи 24,9 млн жертв примусової праці та 15,4 млн жертв примусових шлюбів. За оцінками експертів, щорічно майже 2 млн людей стають «живим товаром».
В Україні створено правову базу для боротьби з торгівлею людьми: КК України в ст. 149 встановлює відповідальність за цей вид злочину. Зокрема ст. 149 Кримінального кодексу України за торгівлю людьми або здійснення іншої незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а також за вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи, передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.
Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:
- туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу-бізнесу;
- оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті;
- незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.
Пам’ятайте!!! Торгівля людьми – це сучасне рабство! Не станьте « живим товаром»!
Якщо Ви опинилися в складних життєвих обставинах, звертайтеся до Шепетівського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, за адресою: вул. Островського, 4, каб. №1,2,3; тел. 4-16-23, моб. тел. 0980479133.