Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини.
Зокрема, відповідно до чинного законодавства України забороняється:
- вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо;
- спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.
- категорично забороняється спалювати листя.
Яка ж відповідальність за правопорушення?
Штраф на території Шепетівської територіальної громади за спалювання трави та рослинних відходів сягає: для громадян – від 340 грн. до 1760 грн., для посадових осіб – від 850 грн. до 1700 грн.
Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:
– штрафом від 91800 грн. до 153000 грн.;
– або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років;
– або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються:
– позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Тому, завжди перебуваючи у лісі чи в полі, дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки. Адже одна іскра може спричинити масштабні пожежі.
!!! Звертаємося до мешканців Шепетівської територіальної громади у разі виявлення фактів спалювання сухої трави повідомляти за номером телефону 102, або міський ШЕДС – 1503