У 2017 році після того, як власник рівненського льонокомбінату придбав в Шепетівці на проспекті Миру незавершене будівництво, він вирішив оформити договір оренди земельної ділянки, яка знаходиться у власності міста. Для цього він звернувся до Держгеокадастру та отримав довідку (витяг) про вартість земельної ділянки з відповідними коефіцієнтами оцінки, на підставі якої Шепетівською міською радою була визначена річна орендна плата за використання земельної ділянки. З огляду на те, що це новий для міста інвестор, міська рада уклала та в найкоротший термін підписала з льонокомбінатом договір оренди під 12 %.
Пройшов рік, у 2018 році міська прокуратура почала перевіряти всі укладені договори оренди земельних ділянок на території Шепетівки на предмет їх відповідності вимогам чинного законодавства. Такі перевірки тривають на всій території України. В одному зі списків серед дев’яти земельних ділянок була земельна ділянка, орендована власником незавершеної будівлі на проспекті Миру.
Прокуратура запросила в міської ради копії договорів оренди. Надані договори прокуратура проаналізувала і знайшла серед цих дев’яти договорів п’ять, які оформлено з порушенням норм чинного законодавства. Наголошуємо, що працівники міської ради не мають права перевіряти документи Держгеокадастру, а зобов’язані визначати розмір орендної плати лише на основі довідки, виданої цією державною установою. Як виявилось пізніше, в довідці Держгеокадастру було вказано занижену у п’ять разів вартість земельної ділянки і, як наслідок, в договорі оренди була розрахована нижча орендна плата.
Прокуратура, порівнявши дані, прийшла до висновку, що порушено чинне законодавство та подала до суду. На сьогодні справа знаходиться на розгляді в суді.
Міська рада проявила ініціативу і намагалася протягом останніх 4-х місяців виправити цю ситуацію, врегулювавши судовий спір, що виник між прокуратурою та підприємцем-власником «Льонокомбінату». В свою чергу прокуратура готова відмовитись від позову в суді за умови укладання додаткової угоди між власником та міською радою. Виходячи з цієї ситуації, Шепетівська міська рада запропонувала представнику власника для завершення (закриття) справи в суді укласти додаткову угоду з врахуванням пониження з 01.01.2019 року ставки орендної плати до 8% таз огляду на ті документи, які є у власникана сьогодні, а потім зібрати (можливо навіть і позачергову) сесію і розглянути всі можливі законні варіанти зменшення розміру орендної плати за землю. І якщо 12.02.2019 року розмова представників сторін закінчилася конструктивно, то вже ввечері того ж дня на адресу міської ради надійшов лист від громадської організації «Громадський рух «Льонокомбінат» про те, що вони вимагають, незважаючи на позицію прокуратури і чинного законодавства, розглянути їх звернення саме на сесії 14.02.2019 року).
Шепетівська міська рада готова сприяти інвестору (як це робилося і раніше), а також до конструктивного та об’єктивного врегулювання данного питання в межах чинного законодавства. Проте, деякі ЗМІ сьогодні чи то через складність цього питання, чи може з інших мотивів перекручують факти. Для прикладу до своїх сюжетів не включили коментарі представника Шепетівської прокуратури та начальника юридичного відділу Шепетівської міської ради. Саме ці виступи і дають об’єктивне розуміння ситуації. Виступ начальника юридичного відділу Шепетівської міської ради можна переглянути нижче.