Акція завершується, робота продовжується!    

10 грудня, в Міжнародний день захисту прав людини, під керівництвом заступника міського голови Безкоровайної Г.Г. відбулася міжвідомча нарада за участю працівників відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, районного управління поліції, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби в справах дітей, членів координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Саме ці структури є основними суб’єктами із запобігання і протидії домашньому насильству, захищаючи право кожної людини на життя, здоров’я, недоторканість у власній оселі.

Заступницею міського голови Г. Безкоровайною і начальником відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Н. Стасюк було проаналізовано проведення Всеукраїнської акції  « 16 днів проти домашнього насильства», до якої активно долучились структурні підрозділи виконавчого комітету і міської ради, бібліотеки й навчальні заклади, громадські організації, засоби масової інформації тощо. Саме тому цьогорічна акція відрізнялась надзвичайно великою масштабністю і різноманітністю заходів. Серед яких:

– рейд відділу у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в сім’ї, в яких чиниться домашнє насильство, відомчі наради та семінари в навчальних закладах для педагогів і батьків;

– книжково – ілюстративні виставки: «Дитинство – простір без насильства»   (бібліотека для дітей), «Від миру в сім’ї – до миру в країні» (міська бібліотека №1) ;                          

тренінг для сімей   «Я і моя щаслива сім’я», тренінг для дівчат, які пережили одну з форм насильства (ГО «Центр «Натхнення» у співпраці з відділом у справах сім’ї, молоді та спору);                                                                                                                     В навчальних закладах: проведення уроків : «Любов у сім’ї – зброя проти насильства», «Толерантно по життю», «Протидія насильству», «Людина – дар, а не товар», «ВІЛ/СНІД стосується кожного», «Великі права маленької дитини», «Серце не може бути глухим»; організація інфодайжестів волонтерських груп «Зупинимо насильство разом»; конкурсу малюнків «Світ без насильства, або світ моєї мрії». Організовувалась просвіта батьків через групи viber та розміщення інформації на офіційному сайті школи, популяризація відеоролику «Розірви коло насилля», «Поведінка дітей – віддзеркалення поведінки батьків!»;«Як виховати дитину без фізичних покарань», смс-розсилка для батьків «Зупинимо насилля над дітьми», «Насиллю тут не місце”, проведення тренінгового заняття «Живи безпечно», проведення  уроку «Вплив психоактивних речовин та ВІЛ/СНІДу». До просвітництва були залучено понад 6 тис. осіб.            Доповідачі підкреслили, що акція закінчується 10 грудня, наголошуючи на необхідності гуманізації нашого суспільства і боротьби з усіма проявами насильства. А далі триватиме копітка робота за напрямком.

На міжвідомчій нараді також було розглянуте питання індивідуальної роботи з сім’ями, в яких вчинено домашнє насильство протягом 2021 року. Зав. сектором у справах сім’ї та молоді відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Гайдай А.О. повідомила, що протягом 2021 року зареєстровано 58 повідомлень щодо вчинення домашнього насильства. В основному вони надходять з районного управління поліції, яке зазвичай першим приймає сигнал «SOS» з того місця, яке мало б стати для людини міцним захистом і фортецею, – з рідної домівки, з сім’ї. «На жаль»,- зауважила вона,-« часто за їх мурами ховаються неспокій, приниження людської гідності , небажання виносити сміття з домівки»,   89 % постраждалих від домашнього насильства – жінки». За її участю та участю директора МЦСССДМ Вінницької Т.О., начальника відділу соціальної роботи МЦСССДМ Онопрійчук Т.П., психолога Паламарчука С.Л., начальника сектору дільничних офіцерів поліції Шепетівського РУП Гнатюка С.А., начальника служби в справах дітей було зроблено аналіз здійснення спільної роботи в таких сім’ях і її результативності за 2021 рік; окреслені завдання на 2022 рік.

Йде прийом заяви від постраждалої від домашнього насильства у відділі у справах сім’ї, молоді та спорту

Приміщення, надані громадською організацією для тимчасового притулку для жертв домашнього насильства

Заняття-бесіда “Дивіться на нас як на рівних”

Мета: Ознайомити дітей з їх основними правами. Звернути увагу на права дітей – інвалідів. Формувати у дітей любов і повагу до людей з обмеженими можливостями. Виховувати чуйність і співчуття.

Практичний психолог Савчук Тетяна Анатоліївна.