Щороку в травні ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу. Можна по різному ставитись до Другої світової війни,по різному називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Заходи присвячені пам’яті жертв Другої світової війни – лише маленька часточка великої данини пошани полеглим. Всім тим, хто не з книг та кінофільмів знає про лихоліття війни.
Міська бібліотека для дітей та дорослих №2 провела захід під назвою «І в пам’яті,і в серці» . На захід було запрошено учнів 5-б класу ЗОШ №8. Бібліотекар Дячук О.Г. розповіла про події, що відбувалися в нашому краї під час Другої світової війни. Діти принесли фото своїх дідусів, учасників тих подій. А також створено і оформлено книжкову виставку під назвою «Хай буде пам’ять негасима .
Після історичної подорожі бібліотекар Руда О.І. провела майстер – клас по виготовленню символу пам’яті жертв Другої світової війни – маків. За допомогою дітей книжкову виставку було доповнено виготовленими власноруч маками на мапі України. Червоний мак — символ пам’яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за сприяння Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого — кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою зазвичай розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни (1939 та1945) та гасло «Ніколи знову».
На завершення заходу діти написали побажання для ветеранів війни.
Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.