ПЕРЕЛІК ГРАНТІВ ДЛЯ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ

  1. ГРАНТ ДЛЯ СТАРТАПІВ НА СТАДІЇ РОЗШИРЕННЯ:

Дедлайн: 15.07.2020 року

Граничний обсяг гранту: Не зазначено

Можливі учасники: Приватні підприємства та / або приватні підприємці

Коротка інформація про можливості отримання гранту: Програма USAID з питань конкурентоспроможної економіки, що реалізується Chemonics International, чекає заявки на отримання гранту від українських стартапів (приватних підприємств та / або приватних підприємців), які мають позитивну динаміку зростання та хочуть розширити свій бізнес. Лише зареєстровані українські приватні підприємства та / або приватні підприємці мають право на отримання гранту

Інформація щодо можливостей отримання гранту: https://www.prostir.ua/?grants=hrant-dlya-rozvynenyh-startapiv

 

  1. ГРАНТИ НА ПІДТРИМКУ МСП, ЯКИМИ ВОЛОДІЮТЬ ТА КЕРУЮТЬ ЖІНКИ

Дедлайн: 31.07.2020 року

Граничний обсяг гранту: 300 тис.грн.

Можливі учасники: : МСП, якими керують жінки

Коротка інформація про можливості отримання гранту: Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.», приймає грантові заявки від українських малих та середніх підприємств (МСП), якими керують і володіють жінки, що бажають розширити свій діючий бізнес. Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.», приймає грантові заявки від українських малих та середніх підприємств (МСП), якими керують і володіють жінки, що бажають розширити свій діючий бізнес. Заходи з розширення бізнесу можуть бути спрямовані на підвищення продуктивності та збільшення виробництва, вихід на зовнішні ринки, розширення асортименту продукції, підвищення ефективності бізнесу завдяки запровадженню інноваційних та ІТ-рішень тощо. Гранти надаватимуться та впроваджуватимуться відповідно до правил USAID та Уряду США, що регулюють гранти за контрактами, та внутрішніми процедурами управління грантами Програми КЕУ.

Інформація щодо можливостей отримання гранту: https://drive.google.com/drive/folders/1KwSGDlHTzC1jsMHif8nhkE1DIFKXXVvo

 

  1. УВАГА КОНКУРС! Vernadsky Challenge

Дедлайн: 01.09.2020 року

Граничний обсяг гранту: 2 000 000 грн.

Можливі учасники: : Стартапери

Коротка інформація про можливості отримання гранту: Конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge відкрив прийом заявок! У фокусі інтересів Vernadsky Challenge: – космічні технології ракети системи для запуску, супутники космічна інженерія та усі пристрої призначені для дослідження та освоєння космосу); – активна біоелектроніка (що допоможуть відновити втрачені функції організму чи замінити орган, біотехнології в медицині, протези, екзоскелети медичні пристрої, медичне устаткування, технології для людей специфічних професій) Маєте ідею чи готовий продукт? Розкажіть про них експертам Vernadsky Challenge: 1. Перейдіть на сайт vernadskychallenge.com 2.Завантажте та заповніть форму реєстрації 3. Відправте її на [email protected] до 1 вересня 2020 року Усі заявки проходять ретельний відбір, а команди з найбільш перспективними ідеями отримають грант на розвиток стартапу в еквіваленті 2 мільйони гривень.

Інформація щодо можливостей отримання гранту: https://vernadskychallenge.com/?fbclid=IwAR1fYbU44NlVuQ4_oUY0lHHWZ22ckXKyDs4xZilOWN6U9UpGuZ_dE9ZN8pU

 

  1. ПРОГРАМА ЄБРР ТА ГЛОБАЛЬНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО ФОНДУ

Дедлайн: 2020 рік

Граничний обсяг гранту: 50 млн.дол.США

Можливі учасники: : Приватні компанії

Коротка інформація про можливості отримання гранту: На сьогоднішній день частка відновлюваної енергетики становить усього лише 3% від виробництва первинної енергії. Сільськогосподарський сектор України, за словами експертів, має значний потенціал агробіомасси, яка може використовуватися для отримання енергії. Саме тому ЄБРР разом з Глобальним Екологічним Фондом (GEF) в рамках продовження реалізації принципів Зеленої Економіки за- пустили програму «Україна: Стійкі інновації в ланцюжку створення вартості в біоенергетиці». Вона стартувала в 4-му кварталі 2019 р триватиме 4 роки. Умови отримання гранту: Підтримка розрахована на компанії в сфері агро і логістики, компанії, які можуть працювати з відходами, а також ті, які виробляють і переробляють біомасу. Будь-яка приватна компанія, яка так чи інакше вплине на розвиток ланцюжка створення біомаси, може стати бенефіціаром цієї програми.

Інформація щодо можливостей отримання гранту:

https://www.ebrd.com/ukraine.html

 

  1. EU4Business: ВІД СТРАТЕГІЇ ДО ДІЇ

Дедлайн: 2020 рік

             Загальний бюджет: 4 млн.євро

Можливі учасники: Директивні органи у сфері розвитку приватного сектору, відповідні державні установи, посередницькі організації

Головна метою є єпідтримка реформ, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності та поліпшення бізнес-середовища в країнах Східного партнерства. Зокрема, посилення інституційної бази, надання державної підтримки приватному сектору та поліпшення бізнес середовища та ін. Цей проєкт підтримує реформи у сфері підвищення конкурентоспроможності та поліпшення бізнес-середовища в країнах Східного партнерства та діє як на національному, так і на регіональному рівнях. На національному рівні ОЕСР забезпечує індивідуальну підтримку в розробці, моніторингу та модернізації стратегій та програм, які сприяють реалізації реформ у сфері розвитку приватного сектору, процесу розробки конструктивної політики та розширенню бізнес-середовища. На регіональному рівні ОЕСР стимулює впровадження реформ за допомогою партнерських перевірок та діалогу з питань регіональної політики.

Інформація щодо можливостей отримання гранту:

goo.gl/cMtft3

 

  1. УКРАЇНСЬКИЙ ФОНД СТАРТАПІВ УФС

Дедлайн: 2020 рік

Граничний обсяг гранту:  від 25 до 75 тис.дол.США

Можливі учасники: : Українські  компанії

Коротка інформація про можливості отримання гранту: Український фонд стартапів розпочав прийом заявок на фінансування

Учасники можуть використати грант на:

  • створення прототипу
  • підтвердження концепції
  • розвиток бізнесу
  • реєстрацію прав інтелектуальної власності
  • тестування та пілотування розроблених іноваційних рішень технологій
  • підготовку бізнес планів для подальшого залучення акціонерного та боргового капіталу Вимоги до стартапів:
  • фінансується лише український бізнес з орієнтацією на світові ринки
  • проєкти мають бути на ранніх стадіях розвитку pre seed and seed)
  • організація повинна бути орієнтована на отримання доходу
  • до уваги беруться інноваційні ІТ/ високотехнологічні продукти
  • наявність команди лідерів створеної для розвитку бізнесу

Подати заявку ви можете через сайт https :://usf com ua із подальшою реєстрацією на веб порталі Фонду Заявка заповнюється в електронному вигляді.

Інформація щодо можливостей отримання гранту:

https://cutt.ly/kypEygd

 

  1. ФІНСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ТРАСТОВИЙ ФОНД

Дедлайн: до  2021 року

Граничний обсяг гранту:  Не зазначено

Можливі учасники: Малі та середні українські підприємства

Цільовий фонд Фінляндія Україна надає грантове фінансування в цілях сприяння співпраці в галузі енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів джерел енергії в електричній і тепловій енергії , а також в мережах централізованого теплопостачання.

 Трастовий фонд фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО.

Грантова підтримка може бути надана, якщо:

– проєкти є трансформаційними, інноваційними та впроваджують нові технології на місцевому ринку;

– партнер зобов’язується здійснити проєкт за допомогою грошового, або натурального внеску;

– проєкт, імовірно, не буде реалізовано без підтримки цього гранту.

Умовою при відборі проєктів є: користь не лише локально, але й на національному рівні; інноваційність; впровадження на основі відомих і перевірених технологій; економічна ефективність; доступність та відсутність негативного впливу на вразливі групи споживачів; підвищення енергоефективності на рівні системи, підсистеми чи компонентів.

Інформація щодо можливостей отримання гранту:

http://www.nefco.org/work-us/our-services/grants/finland-ukraine-trust-fund

 

  1. УКРАЇНСЬКИЙ ФОНД СТАРТАПІВ

Дедлайн: 2020 рік

Граничний обсяг гранту:  від 25 до 75 тис.дол.США

Можливі учасники: Стартапи

Коротка інформація про можливості отримання гранту: Український фонд стартапів (УФС) – це державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України. Мета фонду – підтримувати інноваційні проєкти та допомагати найталановитішим українським підприємцям створювати успішні глобальні компанії.

Український фонд стартапів надає фінансування компаніям на початкових стадіях їхнього розвитку (pre-seed та seed). Ми фінансуємо перспективні та інноваційні ідеї технологічних стартапів, які демонструють високий потенціал глобального комерційного успіху. Ми надаємо фінансування у формі грантів, а не за рахунок участі в капіталі.

Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів

Інформація щодо можливостей отримання гранту:

https://usf.com.ua/ukrainskij-fond-startapiv-prijmaie-zayavki-na-finansuvannya/

 

  1. ПРОГРАМА “Initiative East» В РАМКАХ ПВЗВТ

Дедлайн: до 2021 року

Бюджет програми: 62,74 млн.євро

Можливі учасники: Малі та середні підприємства

Мета програми:

  • Розширення доступу до фінансування у вигляді поліпшених умов кредитування;
  • Підтримка мікрофінансових установ у забезпеченні фінансування для місцевих мікропідприємств;
  • Надання адресної фінансової та технічної допомоги пріоритетним виробничо-збутовим мережам в агрохарчовій галузі.

Ініціатива сприяє зміцненню потенціалу приватного сектору, зокрема МСП, для конкурування на місцевих та міжнародних ринках шляхом:

  • Підтримки місцевих мікропідприємств, забезпечуючи фінансування місцевих мікрофінансових установ;
  • Надання технічної допомоги партнерським фінансовим посередникам (включаючи мікрофінансові установи) через реалізацію інституційної діяльності, нарощування потенціалу та надання консультаційних послуг для МСП на регіональному та місцевому рівнях, сприяючи розвитку сільських районів з особливою увагою до розвитку агрохарчової виробничо-збутової мережі;

Інформація щодо можливостей отримання гранту:

http://www.eu4business.eu/uk/programme/programa-initiative-east-v-ramkah-pvzvt

 

  1. ПРОГРАМА «ЖІНКИ У БІЗНЕСІ»

Дедлайн: до 2022 року

Бюджет програми: 5,35 млн.євро

Можливі учасники: Малі та середні підприємства під керівництвом жінок

Коротка інформація про можливості отримання гранту: Програма «Жінки у бізнесі» допомагає малим та середнім підприємствам під керівництвом жінок отримати доступ до фінансових ресурсів та ноу-хау, необхідних для їх розвитку. ЄБРР надає доступ до фінансових ресурсів через виділення кредитних ліній для місцевих банків, призначених для МСП під керівництвом жінок, а також надає бізнес-консультації, щоб допомогти підприємствам стати більш конкурентоспроможними. Крім того, програма пропонує тренінги, наставництво та іншу підтримку для надання можливості жінкам-підприємцям ділитися досвідом та навчатися один в одного.

Мета Програми: сприяння жіночому підприємництву та доступу до фінансування і, в цілому, участі жінок у бізнесі шляхом полегшення доступу до фінансування та надання консультацій для МСП під керівництвом жінок.

Програма діє у таких основних напрямках: доступ до фінансових ресурсів; спеціальні кредитні лінії для фінансових установ-учасниць для подальшого кредитування МСП під керівництвом жінок; компонент розподілення ризиків.

Інформація щодо можливостей отримання гранту: http://eu4business.eu/uk/programme/zhinky-u-biznesi

  1. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ФОНД ДЛЯ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ (EFSE)

Дедлайн: до 2021 року

Бюджет Фонду: 5,1 млн.євро

Можливі учасники: Мікро-, малі та середні підприємства, а також приватані господарства з низьким доходом

Коротка інформація про можливості отримання гранту:

ПАРТНЕР-ВИКОНАВЕЦЬ: Німецький банк розвитку (KfW)

Фонд має на меті сприяння економічному розвитку та процвітанню шляхом додаткового сталого фінансування насамперед мікро- та малих підприємств (ММП) та приватних господарств через відповідні місцеві фінансові установи

Мета діяльності Фонду: Залучення приватного капіталу до Фонду, що в свою чергу притягне інвестиції в регіон для розвитку приватного сектору, зокрема мікро- та малих підприємств та приватних господарств. Підтримка країн-бенефіціарів у їхньому прогресі на шляху до ринкової економіки, зокрема шляхом створення конкурентоспроможного сектору.

Діяльність Фонду:

  • Надання кредитів
  • Технічна допомога

 Інформація щодо можливостей отримання гранту: https://cutt.ly/Zyaqw9E;

 http://eu4business.eu/ukra

 

  1. ПРОГРАМА “ЖІНКИ У БІЗНЕСІ”

Дедлайн: до 2022 року

Бюджет Фонду: 5,035 млн.євро

Можливі учасники: МСП під керівництвом жінок у всіх галузях

Коротка інформація про можливості отримання гранту:

Організатор: ЄС та Європейський інвестиційний банк

Програма допомагає малим та середнім підприємствам підкерівництвом жінок в отриманні доступу до фінансових ресурсів та ноу хау, необхідних для розвитку Також надає бізнес консультації МСП під керівництвом жінок щоб допомогти підприємствам стати конкурентоспроможнішими Пропонуються тренінги наставництво та інша підтримка для надання можливості жінкам підприємцям ділитися досвідом та навчатися один в одного як у колег.

Мета: Сприяння жіночому підприємництву та доступу до фінансування і, в цілому, участі жінок у бізнесі шляхом полегшення доступу до фінансування та надання консультацій для МСП під керівництвом жінок.

Програма діє у двох основних напрямках:

  • Доступ до фінансових ресурсів: пеціальні кредитні лінії для фінансових установ-учасниць для подальшого кредитування МСП під керівництвом жінок; компонент розподілення ризиків; технічна допомога фінансовим установам-учасницям; зміцнення внутрішнього потенціалу.
  • Доступ до ноу-хау: Консультування та інструктування, навчання ключовим підприємницьким навичкам, інструмент онлайн-діагностики бізнесу Business Lens«, наставництво, мережеві семінари.

Інформація щодо можливостей отримання гранту: http://www.ebrdwomeninbusiness.com

http://www.ebrdwomeninbusiness.com

  1. КРЕДИТНА ЛІНІЯ ЄБРРEU4BUSINESS

Дедлайн: 2026 рік

Граничний обсяг кредиту: від 300 тис. до 3 млн.євро

Можливі учасники:  Малий та середній бізнес

Коротка інформація про можливості отримання гранту:

Кредитну лінію ЄБРР-EU4Business, яка складається з кредитного/лізингового фінансування та гранту (кешбек–повернення частини вартості) за кошти ЄС, було створено ЄС та ЄБРР. Комплексні проєкти можуть фінансуватися коштами одного чи декількох кредитів сукупною вартістю до 3 млн євро на компанію. Інвестиційні проєкти повинні покращувати конкурентоспроможність компанії на будь-якому ринку. Після успішного завершення комплексні кредити отримують грант (кешбек) до 15% на:

  • Закупівлю нової техніки, виробничого обладнання, технологічних ліній;
  • закупівлю нових котлів, систем охолодження, теплових насосів;
  • переоснащення та будівництво виробничих споруд;
  • комплексне переоснащення та будівництво технологічних ліній та споруд;
  • переоснащення та будівництво об’єктів зберігання, холодних приміщень, складів, з внутрішніми засобами транспортування. Умови отримання гранту:
  • Кількість працівників МСП: менше, ніж 250 чоловік
  • Річний оборот МСП: еквівалент не більше 50 млн євро
  • Валюта річного балансу МСП: еквівалент не більше 43 млн євро.
  • Заявники повинні відповідати звичайним критеріям фінансової оцінки фінансових установ-партнерів.

Інформація щодо можливостей отримання гранту: http://www.eu4business.eu/uk/programme/kredytna-liniya-yebrr-eu4business

 

  1. ПРОГРАМА ЄС З МІЖНАРОДНОГО ОБМІНУ – ЕРАЗМУС ДЛЯ МОЛОДИХ ПІДПРИЄМЦІВ

Дедлайн: постійнодіючий

Граничний обсяг гранту: незазначено

Можливі учасники:  Офіційно зареєстровані підприємці

Еразмус для молодих підприємців – програма ЄС з міжнародного обміну, яка дає молодим, або діючим підприємцям можливість навчатися у досвідчених керівників малого бізнесу в інших країнах-учасницях Програми. Програма відкрита для підприємців, що мають постійне місце проживання в одній з 28 країн-членів Європейського Союзу, а також з Албанії, Вірменії, Боснії та Герцеговини, колишньої Югославської Республіки Македонія, Ісландії, Чорногорії, Молдови, Сербії, Туреччини та України.

Хто може брати участь:

– Нові підприємці, які планують створити свій власний бізнес, або вже розпочали діяльність протягом останніх 3-х років.

– Досвідчені підприємці, які володіють чи управляють малим або середнім підприємством в одній із країн-учасниць Програми

      Інформація щодо можливостей отримання гранту: https://erasmusplus.org.ua/novyny/1677-erazmus-dlia-molodykh-pidpryiemtsiv-ne-erazmus.html

 

  1. ІННОВАЦІЙНИЙ ФОНД ЮНІСЕФ

Дедлайн: постійнодіючий

Граничний обсяг гранту:  до 100 тис.дол.США

Можливі учасники: Підприємства- стартами

Фонд ЮНІСЕФ є нетематичним, об’єднаним фондом, який був спеціально розроблений для фінансування інноваційних проєктів так званих open-source технологій, які знаходяться на ранній стадії розробки та можуть принести користь дітям. Інноваційні проєкти можуть бути розроблені в одній з більш ніж 100 млн. галузей, таких, як швидке запобігання поширення епідемій, транспорт і доставка, фінанси, навчання, обробка персональних даних та інших суміжних галузях. Пакет документів для отримання гранту: проєктна документація; проєктна пропозиція; бюджет проєкту. Умови отримання гранту: Innovation Found UNICEF інвестує лише в підприємства стартапи, а не в нові проєкти великих підприємств. IF працює як венчурний фонд, який інвестує кошти з прямим входженням в статутний капітал. Новизна проєкту і його відповідність «принципам інноваційності» ЮНІСЕФ. Наявність команди, її можливість реалізувати проєкт, компетенції ключового персоналу

Інформація щодо можливостей отримання гранту: https://unicefinnovationfund.org/#/submit

 

  1. ГРУПА ПІДТРИМКИ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ ВІД ЄБРР

Дедлайн: постіййнодіючий

Граничний обсяг гранту:  до 10 тис.євро

Можливі учасники: Малі та середні підприємства

Коротка інформація про можливості отримання гранту: Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) пропонує гранти малим та середнім підприємствам для зростання їх бізнесу. ЄБРР допомагає підприємствам залучати висококваліфікованих консультантів, які здатні якісно трансформувати їх бізнес, і надає гранти (безповоротну фінансову допомогу) для часткової оплати послуг консультантів. Фінансування надає Європейський Союз та країни-донори.

Малі та середні підприємства повинні відповідати наступник критеріям: штат- до 250 працівників; приватна власність, в якій більше ніж 50% належить громадянам України; період діяльності підприємства не менше двох років; гарна ділова репутація; позитивна динаміка розвитку та потреба в залученні консультанта Сектори діяльності: всі, крім фінансового, страхового, тютюнового, ігрового, міцних алкогольних напоїв, військово-промислового.

Інформація щодо можливостей отримання гранту: https://www.ebrd.com/

 

  1. ФОНД WANNA BIZ

Дедлайн: постіййнодіючий

Граничний обсяг гранту:  до 50 тис.дол. США

Можливі учасники: Ініціатори стартапів

Коротка інформація про можливості отримання гранту:

Метою діяльності фонду є побудова та розвиток глобальних проєктів у відповідності до конкурентного ринку. WannaBiz пропонує до 50 тис. доларів США на фінансування стартапів. Крім того, можливе отримання інвестицій у вже існуючий бізнес. Для участі у конкурсі та отриманні можливості фінансування проєктів, необхідно заповнити контактну форму та прикріпити файл презентації проєкту.

Інвестиційні критерії до проєктів, що підтримуються:

  1. Глобальні проєкти (співпраця з США, Великою Британією або ЄС);
  2. Діяльність команди, розробка, продаж, або обслуговування знаходиться в Україні;
  3. Потреба у фінансуванні не менше 10 000 дол. США

Інформація щодо можливостей отримання гранту: https://goo.gl/mCBdsU

 

  1. МІЖНАРОДНА ПРОГРАМА EUREKA

Дедлайн: постіййнодіючий

Граничний обсяг гранту:  від 10 до 400 тис.дол. США

Можливі учасники: Малі та середні підпримства

Коротка інформація про можливості отримання гранту:

Основною метою «EUREKA» є підвищення рівня конкурентоспроможності Європи, сприяючи інноваційному підприємництву між малими та великими підприємствами,науково-дослідними інститутами та університетами.

ВИДИ проєктІВ, ЯКІ РЕАЛІЗОВУЮТЬСЯ У МЕЖАХ ПРОГРАМИ «EUREKA»

  1. МЕРЕЖЕВІ проєкти «EUREKA» — транснаціональні, ринково орієнтовані інноваційні проєкти в галузі досліджень та розвитку, отримали лого «EUREKA», підтримуються державними адміністраціями та державними фінансовими установами, що представляють EUREKA у кожній з її 40+ країн-членів.
  2. “ПАРАСОЛЬКОВІ” проєкти «EUREKA» (Umbrella projects) — це асоціація принаймні п’яти національних тематичних мереж у конкретній галузі технологій або послуг.
  3. КЛАСТЕРНІ проєкти «EUREKA» (Cluster projects) — довгострокові та стратегічно важливі ініціативи, що розвивають технології, які мають ключове значення для конкурентоспроможності Європи.
  4. ПРОГРАМА EUROSTARS – спільна європейська програма розвитку малих та середніх підприємств в сфері інноваційної діяльності.

Інформація щодо можливостей отримання гранту: https://mon.gov.ua/ua/nauka/innovacijna-diyalnist-ta-transfer-tehnologij/mizhnarodna-programa-eureka