Реформа децентралізації внесла свої корективи до складу територіальних громад, так до Шепетівської міської приєдналося три села: Плесна, Пліщин та Жилинці. Останні дев’ять місяців минули для новоствореної громади у процесах реорганізації, адаптації до нових умов та управлінського підходу. Сьогодні у Шепетівській міській раді готові говорити про підсумки перших проектів та практичну господарську діяльність на територіях сіл.
- З моменту об’єднання сільських територій із міською громадою, доводилось чути скептичні позиції щодо їх занепаду, недофінансування чи недостатню увагу з боку місцевої влади. Перші місяці роботи демонструють, що нам вдається консолідувати зусилля та ресурси для забезпечення потреб. Фактичні надходження фонду бюджету громади з сіл Плесна, Пліщин, Жилинці становить 5 469,98 млн грн. Видаткова частина – 10 445,5 млн в тому числові кошти місцевого бюджету – 5 114 млн, – коментує міський голова Віталій Бузиль на своїй сторінці у мережі Facebook.
Роботи зі старостинськими округами у грудні розпочалися із процесу реорганізації сільських рад, тривають перевірки фінансово-господарської діяльності минулих років. Сьогодні ж старостати під’єднано до загальної системи міських реєстрів та документообігу.
Одним із наймасштабніших проектів стало завершення будівництва центральної мережі водогону у селі Плесна із встановленням сучасних імпульсних насосів. У Шепетівській міській раді звітують, що проектно-кошторисна документація для будівництва другої черги водогону в селі Плесна теж готова. Міський голова Віталій Бузиль неодноразово наголошував, що пліщинський водогін теж у пріоритеті, тож в селі вже проведено обстеження існуючих мереж та свердловин, наразі вирішується питання з виготовлення проектно-кошторисної документації. Як раніше повідомлялось, у селі Пліщин було також здійснено аудит земельних ділянок.
Останнім позачерговим засіданням Шепетівської міської ради виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення по вул. Ізяславській в селі Пліщин. Проведено поточний ремонт приміщення клубу для занять акторським мистецтвом в селі Плесна, де репетирує та виступає театр “Птах” із 80-річною історією. У пліщинському ж клубі відремонтовано приміщення для занять гуртковою роботою, на черзі ремонт сцени.
Незабаром у Жилинцях запрацює фельдшерсько-акушерський пункт, вже здійснено підключення до інженерних комунікацій, водо- та електропостачання, завершуються роботи з благоустрою прилеглої території. У Плесні щовівторка, а у Пліщині щочетверга працює віддалений кабінет управління соціального захисту населення для забезпечення якості та доступності звернень громадян з оформлення субсидій.
Коштом державної програми “Нова українська школа”, з часткою співфінансування з місцевого бюджету профінансовано придбання меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерів для початкових класів Плесенської ЗОШ та Пліщинської гімназії. Проведено кронування аварійних дерев поруч зі школою та біля ставків села Плесна. У їдальні Пліщинської гімназії замінили облицювання стін, стелі із пожежонебезпечної пластикової вагонки на керамічну плитку. Замість старої дерев’яної підлоги також уклали керамічну плитку, здійснили встановлення димоходу для котельні.
Не місцевим бюджетом єдиним. Співпраця влади та соціально відповідального бізнесу теж приносить користь громаді. Так, на виконання угод соціального партнерства “Епіцентр Агро” встановив дитячий майданчик в селі Плесна; агрохолдинг “Мрія” надав 30 000 грн на проведення ремонтних робіт в Пліщинській гімназії; агрофірма “Єлисейські поля” виділила 100 000 грн на реконструкцію єдиного у Шепетівському районі пам’ятника Т.Г.Шевченку в селі Пліщин; завдяки соціальному партнерству із Михайлом та Павлом Алілуйками, здійснюється вивезення побутових відходів від господарств мешканців сіл Жилинці, Пліщин, Плесна.
Сталий розвиток сільських територій та їх максимальна інтеграція у міську громаду залишається одним із визначальних завдань, яке виконується у співпраці зі старостами сіл, соціальними партнерами та меценатами громади.