Усі на Art Party, або як у Шепетівці натхнення шукали

Чи можна створити щось прекрасне без натхнення?

Учасники обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності та виставки декоративно-ужиткового й образотворчого мистецтва колективів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, що відбувся 16 травня  в Будинку культури стверджують, що неможливо! Саме тому, коли їхню Фею Натхнення викрадає злий Лорд Вордрум всі талановиті діти міста разом з Фарбами вирушають її рятувати.  Звісно, все це цікава легенда режисерів концерту, але  спостерігати за виступами учасників, повірте, було неабияке задоволення.

У різножанровій програмі взяли участь понад три сотні вихованців, які продемонстрували майстерне виконання у вокальному, інструментальному, хореографічному, фольклорному та літературно-мистецькому жанрах.

З гідністю місто представив Народний мистецький колектив, студія спортивно-бального танцю “Браво” з хореографічними композиціями “Revolution”, “Давай потанцюємо”, “Космодрайв” та “Рандеву” (керівник Кучер Д. К.).

Зачарувала зал своїм співом  солістка ЗОШ №8 Лукашук Олександра, яка виконала пісню “Дивна квітка”.  Не менш яскравими були виступи вокальної групи “Кумасі” з народною піснею  “Кам’яна гора”  (ЦДЮТ) та  тріо “Акорд” з композицією “Лелеченьки”. Не залишило байдужим виконанням лемківської пісні  “Гамерицький край”, солістки вокальної студії «Діти-квіти»  Рули Наталії.

Цікавий виступ в інструментальному жанрі з інтригуючою назвою “Музика з нічого” продемонстрував гурт перкусіоністів  з НВК №1. Не менше приємно вдалося здивувати глядачів учасникам хорової студії “Оксамит” (ЗОШ №) своєю музичною композицією «In the jungle», під час виконання якої діти імітували звуки природи джунглів.

По завершенню концерту до глядачів та всіх присутніх звернулися Жолобок Наталія Володимирівна, заслужений працівник освіти України, заступник директора з навчальної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Музика Тетяна Василівна, заступник начальника управління освіти. Вони подякували за високу майстерність учасників концерту та побажали нових творчих звершень та натхнення.

Колоднюк Назар

Фото: Назар

Музика з нічого

 Чи завжди для музики потрібен інструмент? Більшість скаже, що так, дехто згадає про нерви, на яких зіграв не одне соло, а хтось вдасться до імпровізації. Ми звикли до традиційного звучання скрипки, фортепіано, гітари, сопілки і т.п., коли мова йде про музику, а чи знаєте ви, що звичайнісінький стаканчик теж може бути музичним інструментом. Ось така собі «Музика з нічого». Саме так назвали свою композицію учасники гурту «Перкусія band», які стали однією з родзинок обласного конкурсу-огляду колективів художньої самодіяльності.  В чому ж особливість гурту? Хто ж ховається за цікавою назвою «перкусіоніст»?

Перкусія – гра на ударних інструментах. Таким інструментом може бути що завгодно аби видавало звук. Чому б не стаканчики: паперові, пластикові, дерев’яні? Оригінальний інструмент, який завжди  під рукою. «Для гри не портібна велика сцена, лише  гарна компанія та командний дух, завдяки яким прості речі відразу  стають оригінальними», – розповідають учасники.  Не менш важлива мета – дати старим речам друге життя, наприклад, зробити з картонних упаковок музичні шейкери, так би мовити, поєднати  корисне з прекрасним. «Кажуть, що сучасна молодь залежна від гатжетів – це дійсно так, але  ми ламаємо стереотипи: знаходимо   в буденному цікаве, і як результат отримуємо прекрасне – музику», – коментує керівник гурту Ніонела Івасюк.

                                                                                                                                            Ісаєнко Дмитро

Шалена 13!

Дійсно, енергії та запалу  цих тендітних дівчат може позаздрити кожен, адже  тільки сильні та  вперті можуть  за один рік вирости в своїй майстерності так, щоб стати дворазовими ЧЕМПІОНИ УКРАЇНИ з чирлідингу.

Нагадаємо, Команда чирлідирів «First school»  загальноосвітньої школи № 1 утворилася в минулому році. Взимку 2018-го в цьому навчальному закладі ввели навчальний модуль з чирлідингу. Дебютували учасники команди на Дні вишиванки. З того часу виступи «First school» стали родзинкою кожного свята у місті Шепетівка.

От і сьогодні на огляді-конкурсі художньої самодіяльності дівчата продемонстрували  свою майстерність, виконавши такі складні елементи як піраміда заввишки в два з половиною зрости людини, махове сальто, рандат тощо. Не знаю як хто, але я без захоплення на виступ цих дівчат дивитися не можу. А  ви?

Джунглі на шепетівській сцені

Погодьтеся, важко повірити, що ти знаходишся в залі Шепетівського будинку культури на огляді-конкурсі художньої самодіяльності, коли раптом навколо чуєш  справжнісінькі звуки джунглів. А справа в тому, що на сцені хор “Оксамит” (ЗОШ №6) із незвичним як для академічного колективу  репертуаром.  “Я вважаю, що  потрібно виходити за звичні межі, не боятися експерементувати, саме тому  ми з вихованцями цьогоріч вирішили здивувати слухачів чимось новим, сучасним та цікавим”, – розповідає керівник хорової студії Вікторія Кузьмінська.  Як результат сьогодні зі сцени звучала композиція  Лінди Соломон «In the jungle». За словами виконавців їхня реакція на вибір пісні була різною: здивування, шок, розгубленість, цікавість, адже твір акапельний, а тому нелегкий у виконанні.

Крім репертуару хор “Оксамит” має ще одну цікаву особливість: серед тридцяти трьох дівчат співає лише один хлопчик, до речі, саме він володіє тим унікальним голосом, що імітував  звуки  природи їхніх джунглів.

Цікаво, а що ці креативні й талановиті діти заспівають наступного року?

Ісаєнко Дмитро

 

А ви вмієте малювати на воді?

Багато цікавого, креативного та водночас незвичного я побачила сьогодні на обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності. Але найбільше мою увагу привернула одна з нетрадиційних технік малювання, що була представлена на майстер-класі – акватипія. Коли я прочитала назву, то перше, що зрозуміла – техніка пов’язана з водою, і це логічно, адже більшість фарб ми розбавляємо саме нею. Але я й подумати не могла, що в цьому випадку вода стане полотном, на якому малюють!

За словами юних майстринь, виготовлені роботи вони використовують для оформлення вітальних листівок, газет, для виготовлення креативного фону для скрапбукінгу. «А головне – роботи виходять у всіх незалежно від вміння малювати», – розповідає керівник майстер-класу Семенишина Г.В..

Швидко, доступно, легко, креативно – головний дивіз юних художників.

Мугиль Назар